Prawdziwy akt odkrycia nie polega na odnajdywaniu nowych lądów,
lecz na patrzeniu na stare w nowy sposób
/Marcel Proust/

Coaching

 

Czego potrzebujesz?

 

Szkolenie? Doradztwo? Psychoterapia?

            Mentoring? Coaching?

 

Zastanówmy się nad następującą sytuacją.

 

Janek (wstaw własne imię) chce się nauczyć grać w tenisa z poziomu absolutnie zerowego. Zapisuje się na serię treningów z profesjonalnym trenerem, który uczy go trzymania rakiety, postawy, serwowania, odbioru piłki, etc.

Tutaj mamy do czynienia ze szkoleniem.

 

Po pewnym czasie Janek potrafi już rozegrać samodzielnie mecz, odnosi coraz większe sukcesy, ale nie jest zadowolony z wyników, jego trener już nie zwiększa jego kompetencji. Zatrudnia więc jako trenera byłego utytułowanego zawodnika, mistrza odnoszącego w przeszłości wiele sukcesów. Mistrz dzieli się z Jankiem swoimi własnymi mistrzowskimi technikami wypracowanymi na drodze do jego sukcesów. Janek zwiększa swój kunszt czerpiąc z doświadczenia mistrza.

Tutaj mamy do czynienia z doradztwem lub mentoringiem.

 

Janek odnosi coraz większe sukcesy ale jego nienasycona potrzeba osiągnięć pcha go do ustawicznej pracy nad sobą i techniką gry. Dociera do wysokiego poziomu mistrzowskiego. Potrzeba samorealizacji wskazuje mu drogę do panteonu gwiazd tenisa. Janek rozbija się jednak o legendarny szklany sufit…

…inny uznany mistrz tenisa poleca mu osobę profesjonalnego coacha. Coach wprawdzie zna zasady gry w tenisa i posiada bazowe umiejętności rozegrania meczu ale ze względu na jego technikę gry i brak osiągnięć zawodniczych daleko mu do bycia idolem Janka w tym zakresie. Ma jednak pewną cenną umiejętność. Potrafi pomóc Jankowi w zidentyfikowaniu i omijaniu jego barier na drodze do dalszego rozwoju techniki i wypracowania własnego, indywidualnego, nieznanemu konkurentom stylu gry. Pomaga mu wejść na szczyty.

Tutaj mamy do czynienia z coachingiem.

 

Czego potrzebujesz?

Oferujemy:

  • Coaching (business & executive coaching, life coaching)
  • Mentoring dla średniego i wyższego szczebla zarządzania (w oparciu o osobiste doświadczenie mentora/coacha w zarządzaniu w strukturach krajowych i międzynarodowych korporacji - patrz zakładka "Doświadczenie zawodowe" i "Specjalizacja") 
  • Holistyczne, mentoringowo-coachingowe wsparcie na drodze do rozwoju kompetancji i osiągania celów naszych Klientów (decyzja o proporcji coaching vs. mentoring podejmowana jest w trakcie wstępnej, analitycznej fazy współpracy z Klientem)

Zapraszam do kontaktu...